środa, 13 marca 2013

matowy top coat - jak zrobic ?

Dzisiaj przychodzę z spóźnionym postem , który miał się ukazac kilka dni temu .Tak wiec potrzebny będzie nam zwykły top coat , mąka ziemniaczana , lub zwykły lakier bezbarwny i mąka ziemniaczana .

Aby zrobic top coat matujący mieszmy z sobą na kartoniku top coat i mąkę . Powstaje lakie który kolorem przypomina zwykły lakier matujący . 
Ważna uwaga nie wolno przesadzic z mąką bo mogą po wyschnięciu widac bardzo drobne kropeczki białe tak jak na zdjęciu są pokazane . Najlepiej dac mniej mąki .

I tak na :
- Malutki palec pokryty jest zwykłym top coatem .
- Serdeczny top coatem matującym z Vipery Focuson nr 13 .
- Środkowy top coatem z GR Mega Shine wymieszanego z maka .
- Wskazujący zwykłym lakirem bezbarwnym wymieszanym z mąka .

Specialny top coat matujący z Vipery jest bardzo fajny , szybko schnie i długo pozostaje efekt matu do kilku dni i wolno ściera się z końcówek .
Top coat z maka ziemniaczaną bardzo szybciutko schnie i do tego bardzo matowi paznokcie , taki efekt bardzoooo mi się podoba , chociaż ja przesadziłam z maka i było widac u mnie białe kropeczki . Bardzo długo pozostaje efekt matu na paznokciach i dodatkowo przedłuża żywotnosc lakieru , który znajduje się po spodem . Jedna wada widac drobniutkie nierówności na paznokciu po zastosowaniu tego top coatu , trzeba uważac z ilością maki .
A zwykły bezbarwny z maka u mnie to jakaś masakra . Wcale nie widoczny efekt matu i do tego bardzoooo wolno wysychał 2 godziny i jeszcze było mało :( Kompletnie nie przedłużył żywotności lakieru .

Najbardziej polecam specjalne top coaty matujące i mój faworyt robiony w domu top coat matujacy , bo daje bardzo wyraźny efekt matu i długo pozostaje na paznokciach .


1 komentarz: